O festiwalu

„Alleluja czyli Happy Day” to wielki, cykliczny, ogólnopolski Festiwal w amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach z udziałem wielotysięcznej widowni, będący artystyczną, porywającą afirmacją życia i idei którą najtrafniej oddaje tekst piosenki Stanisława Soyki „Tolerancja” („Na miły Bóg, życie nie tylko po to jest by brać”). Afirmacja Boga w spontaniczny i radosny sposób bo w końcu to Bóg nadaje wyższy sens i radość życiu doczesnemu. Festiwal co roku prezentuje utwory oddające klimat radości z obcowania z Bogiem. Pomysł na Festiwal zrodził się z okazji Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Polsce w 2016 roku.

„Alleluja czyli Happy Day” to Festiwal prezentujący twórców różnych nurtów muzyki i poezji chrześcijańskiej. Niezależnie od odłamu religii chrześcijańskiej i regionu pochodzenia - wszyscy na swój sposób, ale radośnie chwalą Pana i wartości duchowe bliskie katolikom czy wyznawcom innych nurtów chrześcijaństwa.

Do tej pory odbyły się dwie edycje Festiwalu, a wystąpili na nich tacy artyści jak Mietek Szcześniak, Kasia Moś, Maleo Reggae Rockers, TAU, Gospel Joy. Trzecia edycja Festiwalu przyjmuje formułę dwudniową i zakłada znaczące zmiany idące w kierunku Festiwalu aspirującego do rangi najważniejszego w Polsce wydarzenia artystycznego w obszarze twórczości inspirowanej duchowymi wartościami chrześcijańskimi. III edycja Festiwalu odbędzie się w terminie 28-29 lipca 2018 roku w czasie pobytu w Kielcach stypendystów Fundacji Dzieła Tysiąclecia, którzy będą również gośćmi Festiwalu. Tegorocznemu Festiwalowi przyświecać będzie hasło: „Zjednoczeni w Duchu”.

ORGANIZATORZYWojewoda Świętokrzyski
Agata Wojtyszek


Prezydent Kielc
Wojciech Lubawski


Duszpasterstwo Ogólne
Diecezji Kieleckiej

PATRONAT
HONOROWYJ.E. Ksiądz Biskup
Ordynariusz
Diecezji Kieleckiej

Jan Piotrowski

PARTNERZYFundacja
Dzieło Nowego Tysiąclecia

WSPÓŁORGANIZATOR
I PRODUCENTAgencja Artystyczna
Kuman Team

WSPÓŁPRACAKieleckie
Centrum
Kultury

MECENAS GŁÓWNYPARTNERMECENASI


PATRONAT MEDIALNY