Koncert galowy

W ramach drugiego dnia festiwalowego (29.07.2018 o godz. 20:00) odbędzie się koncert galowy w Amfiteatrze Kadzielnia w którym wystąpią laureaci obydwóch konkursów z dnia pierwszego oraz gwiazdy specjalne m.in. Mesajah, TGD, TAU, Exodus15, Anastasis, Znajomi Znajomych, Ks. Jakub Bartczak, Piotr Restecki, Dominik Skrzyniarz, Viola Sobczyk.

Wstęp do Amfiteatru "Kadzielnia" na koncert galowy odbywał się będzie na podstawie bezpłatnych zaproszeń dystrybuowanych przez Organizatorów. Miejsca odbioru zaproszeń: Urząd Miasta Kielce, ul. Strycharska 6, pok.504 i 512, poniedziałek - piątek, godz. 7.30 - 15.30; Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Kielce, Al. IX Wieków Kielc 3, budynek A, biuro obsługi klienta, poniedziałek - piątek, godz. 7.30 - 15.30; Kuman Team, Kielce, ul. Okrzei 18/12, poniedziałek - piątek, godz. 9.30 - 16.30. Uwaga! Ilość zaproszeń ograniczona. Zaproszenia dostępne do wyczerpania zapasów.

Zaproszenia będą także dostępne u patronów medialnych Festiwalu.

Mesajah - wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Członek zespołu Natural Dread Killaz, z którym wydał dwa albumy studyjne: "Naturalnie" w 2005 roku oraz "Ile lat" w 2010. W 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery, wydając swój pierwszy album „Ludzie Prości”. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, był sporym wydarzeniem na polskiej scenie reggae i cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Promował go utwór „Każdego dnia”, który do dziś pozostaje wielkim przebojem znanym nie tylko fanom gatunku reggae. W lutym 2012 roku Mesajah wydał drugi solowy album pod tytułem „Jestem Stąd”. Zarówno tytuł krążka, jak i cała jego tematyka nawiązują do problemu dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Autor nawołuje do tolerancji i równości, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy poglądów. Krążek promują teledyski do utworów „Do rana”, „Ogień”, nagranego wspólnie z Kamilem Bednarkiem „Szukając Szczęścia”, a także rap one shot do utworu „Wiadomość”. Trochę ponad rok później, bo w czerwcu 2013, premierę miał trzeci krążek pt. „Brudna Prawda”. Album zawierający utwory takie jak „Ten kraj”, „Beautiful Morning” czy hit „Lepsza Połowa” ugruntował pozycję Mesajah na rodzimym rynku muzycznym.

W 2016 roku przyszedł czas na kolejny, czwarty już album „Powrót do korzeni”. Promocję krążka zapoczątkował singiel „Wolne”, z którym Mesajah niespodziewanie wygrał konkurs Premier na 53. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu – zdobywając, głosami publiczności, opolską „Karolinkę”. „Powrót do korzeni” został doceniony także przez branżę muzyczną – album otrzymał nominację do Fryderyków 2017 w kategorii „Album roku muzyka korzeni”.

TGD (Trzecia Godzina Dnia) - to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem.

W roku 1982 w wyniku połączenia kilku kościelnych grup wokalnych powstał niemal stuosobowy ogólnopolski chór młodzieżowy. Założycielem formacji i jej pierwszym dyrygentem był Janusz Sierla. Ekspresja chóru, towarzyszące mu instrumentarium i charakter wykonywanych utworów były w tamtych czasach czymś nowym, wręcz kontrowersyjnym, przełamującym polskie stereotypy dotyczące muzyki chrześcijańskiej.

Przez lata zmieniał się skład i formuła zespołu, przez szeregi chóru przewinęło się prawie pół tysiąca osób. Formacja zyskała wielkie grono słuchaczy i niemało naśladowców. Obecnie z repertuaru TGD korzysta wiele grup muzycznych, a "tegiedowe" psalmy są śpiewane na spotkaniach wspólnot chrześcijańskich w całym kraju.

Zespół nagrał do tej pory 11 albumów, koncerty telewizyjne (TVP i Religia Tv) i radiowe (PR "Trójka"). Brał udział w wielu festiwalach muzycznych (S.O.S, Sopot Festival), produkcjach płytowych i telewizyjnych współpracując m.in. z: Elżbietą Skrętkowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Grażyną Łobaszewską, Adamem Sztabą i grupą DeMono.

Twórczość TGD zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Nie jest jednak próbą kopiowania muzyki afroamerykańskiej ale wynikiem łączenia róznych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy kilkunastoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta - Piotra Nazaruka.

TAU - raper, producent muzyczny, założyciel wytwórni Bozon Records.
W 2011r. zadebiutował na oficjalnej polskiej scenie muzycznej, płytą Medium – „Teoria Równoległych Wszechświatów” i został okrzyknięty odkryciem i debiutem 2011r. W 2012 r. ukazało się dwupłytowe wydawnictwo pt. 'Graal', które pomimo bardzo osobistych utworów i często kontrowersyjnych treści związanych z wiarą, polskością i tożsamością, zaliczone zostało do jednej z najlepszych płyt 2012 roku.
W lutym 2013 r. Medium opuszcza Asfalt Records i powołuje do życia własną wytwórnię pod nazwą Bozon Records. Wyrusza w trasę koncertową (30 koncertów w całym kraju).
W grudniu 2013 r. Medium zmienia pseudonim na Tau.

Exodus15 – zespół muzyczny założony z inicjatywy Fundacji Proem w 2005 roku. W 2008 roku wydał pierwszą płytę live „Koncert Nadziei”. W marcu 2010 zespół nagrał swoją pierwszą w pełni autorską płytę „O Tobie”. W 2012 roku muzycy nagrali dwie płyty („Jak dzieci” i „Kolędy”). W 2013 wydali koncertową płytę „Bo jesteś”. W 2013 roku Exodus15 wydał koncertową płytę „Bo jesteś”. W 2014 współtworzył debiutancką płytę Estery Pańczak „Dla przyjaciół”. W 2015 roku muzykom udało się nagrać płytę dla dzieci i rodzin „Czemu nie?!” oraz zarejestrować materiał do koncertowej płyty „Bo Jesteś WIĘKSZY”, której premiera miała miejsce w marcu 2016.

Anastasis–Anastasis to Dolnośląski (legnicki) zespół, który zagrał ponad 500 koncertów w całej Polsce i za granicą.
W 2003 roku zespół wydaje singiel „Srebny Kurz” po czym związuje się z festiwalem Song Of Songs, dzięki któremu podejmuje współpracę z agencją SOS Music a następnie z SONY Music Polska, w wyniku czego rok później powstaje pierwszy longplay „anastasis”.
W 2005 roku zespół wydaje maxi singiel „Chcę Tak Jak On” a w 2006 roku Anastasis nagrywa drugi longplay „Jutro”, do którego nagrywa pierwszy teledysk do utworu „Płaszcz”. Zespół Bierze udział w programach TVP, MTV Polska, VIVA Polska, Polskie Radio 1, Polskie Radio 3 oraz wielu rozgłośniach lokalnych.
Po trzech latach koncertowania w 2009 roku wydany zostaje kolejny maxi singiel „X lat” a w 2014 roku trzeci longplay „Anastasis 2014” wraz z nagraniem teledysku do utworu „ To Nie Pierwszy Raz”.

ORGANIZATORZYWojewoda Świętokrzyski
Agata Wojtyszek


Prezydent Kielc
Wojciech Lubawski


Duszpasterstwo Ogólne
Diecezji Kieleckiej

PATRONAT
HONOROWYJ.E. Ksiądz Biskup
Ordynariusz
Diecezji Kieleckiej

Jan Piotrowski

PARTNERZYFundacja
Dzieło Nowego Tysiąclecia

WSPÓŁORGANIZATOR
I PRODUCENTAgencja Artystyczna
Kuman Team

WSPÓŁPRACAKieleckie
Centrum
Kultury

MECENAS GŁÓWNY

PARTNERMECENASI
PATRONAT MEDIALNY